További találatok
Nagyon sokan tartanak a fogorvosoktól, a fogorvosi vizsgálatoktól, beavatkozásoktól és ezt a félelmet nem könnyű leküzdeni. Ebben szeretnénk segíteni azzal is, hogy egy átfogó képet adunk az alábbiakban arról, hogy mi is történik nálunk első alkalommal, illetve, hogy hogyan is érdemes készülni a vizsgálatra…
A fogászati betét, ismertebb nevén inlay vagy onlay tulajdonképpen egy átmenet a tömés és a korona között. A koronához képest egy kevésbé invazív beavatkozás, azaz nem kell hozzá lecsiszolnunk a fogat, a lehető legtöbb foganyagot megtartjuk. A töméssel ellentétben viszont – a koronához hasonlóan – fogtechnikus készíti el az orvos által előkészített fogüregbe…
A korona egy olyan fogpótlás típus, amit akkor alkalmazunk, ha olyan nagy a foganyag vesztés mértéke, hogy azt már más módszerrel (pl. töméssel) nem lehet pótolni. Készítéséhez a fogorvos körben lecsiszolja a fogat, majd lenyomatot vesz, amit elküld a fogtechnikusnak, aki ez alapján fogja elkészíteni a koronát…
A fogszuvasodás korunk egyik népbetegségének számít, mely a fog keményszöveteinek károsodását jelenti, és a fog külső felszínétől befelé halad (a zománctól a fogbél irányába). Kezdetben tünetmentes lehet, azonban a szuvasodás méretének növekedésével kellemetlen panaszok jelentkezhetnek…
Fogászatunkon törekszünk arra, hogy a lehető legtöbb fogat megmentsük, azonban sajnos vannak olyan esetek, amikor egy fog vagy gyökér már olyan rossz állapotban van, hogy nem lehet megmenteni azt. Ekkor kerül sor a fog eltávolítására, vagyis a foghúzásra. Amennyiben erre a kezelésre van szükség…
A fogkő, a fogakon maradt lepedékből, ételmaradékokból alakul ki és az idő előrehaladtával mennyisége folyamatosan nő. Ezt a szilárd anyagot fogkefével már nem lehet eltávolítani, kizárólag professzionális fogászati eszközökkel. A fogkő színe lehet fehér, sárgás-barna és akár fekete is…
A gyermekkorban szerzett élmények, tapasztalatok hatással vannak az egész életre, ezért is nagyon fontos, hogy a kisgyermekekben milyen érzéseket vált ki a fogorvossal történő első néhány találkozás. Ahhoz, hogy a gyermekeinknél elkerüljük a negatív élményeket…
Az egyik legrettegettebb fogászati kezelés a gyökérkezelés, a legtöbben hallottunk már valamilyen gyökérkezeléssel kapcsolatos rémtörténetet a fogászat hőskorából. Azonban ma már szerencsére köszönhetően a modern érzéstelnítési technikáknak, fejlett gyökérkezelő eszközöknek és digitális röntgennek…
Védőnői ajánlás szerint a fogászati szűrést a várandósság 12. hetéig kell elvégezni, ekkor kerül a kiskönyv is lepecsételésre. Mivel a magzat ilyenkor a legsérülékenyebb, ebben a szakaszban nem ajánlott halasztható beavatkozást végezni, az akut problémák megoldására kell koncentrálni…
A kivehető fogpótlások, vagy hétköznapibb nevükön műfogsorok vagy protézisek kiváló megoldást nyújtanak akár teljes fogatlanság esetén is. A mai modern megoldásokkal gyönyörű, természetes hatású fogai lehetnek, újra önfeledten mosolyoghat és élvezheti a gasztronómia szépségeit is…
Bizonyos fogászati beavatkozások esetén – úgy mint pl. gyökérkezelés, fényre kötő tömés – nagyon fontos a nyálmentes, tiszta terület biztosítása a kezelés időtartama alatt. Ez egy olyan közegben, mint a szájüreg, elsőre komoly kihívásnak tűnhet, ám szerencsére a mai modern eszközök segítségével már könnyedén megoldható…